Akustyka

Budowlana

Pomiary akustyki budowlanej obejmują przede wszystkim rodzinę wskaźników określających izolacyjność akustyczną przegród budowlanych, a więc ścian wewnętrznych i fasadowych. Ważnym parametrem określającym klimat akustyczny pomieszczenia jest czas pogłosu, a także STI, wskaźnik zrozumiałości mowy.

Akustyka Budowlana

Izolacyjność akustyczna przegród budowlanych

Pomiar izolacyjności akustycznej przegród budowlanych od dźwięków powietrznych i uderzeniowych należy do podstawowych badań potwierdzających jakość budownictwa mieszkaniowego. Brak odpowiedniej izolacji akustycznej powoduje znaczący dyskomfort użytkowania lokalu ze względu na potencjalne zakłócenie intymności we własnym domu.

Mierniki i oprogramowanie stosowane przy analizie izolacyjności powinny zapewniać analizę oktawową i/lub tercjową dźwięku, wyliczać czas pogłosu, umożliwiać wygodne (w tym zdalne) sterowanie i gromadzenie historii czasowej wyników z krótkim interwałem. Potrzebne są również wszechkierunkowe źródła dźwięku, a w przypadku dźwięków uderzeniowych także stukacze wzorcowe.

Akustyka Budowlana

Czas pogłosu

Czas pogłosu należy do podstawowych parametrów określających charakter akustyczny pomieszczenia. Oferowane rozwiązania jego pomiaru umożliwiają uzyskanie wyników zarówno z użyciem samego miernika jak i z użyciem oprogramowania na komputer osobisty, przy rozszerzonych możliwościach analitycznych. Wszechkierunkowe źródło dźwięku Omni 5” można wygodnie sterować za pomocą pilota.

Precyzja

Szeroki zakres pomiaru w najwyższej precyzji klasy 1 potwierdzonej zatwierdzeniem typu

Analiza

Analiza oktawowa, tercjowa i czasu pogłosu już w podstawowej wersji z możliwością rozbudowy o loudness

Wygoda

Możliwość zdalnego sterowania pomiarem poprzez wbudowany modem Bluetooth i aplikację SvanMobile dla Android

Jakość

Wygodny w użyciu i wytrzymały korpus z najbardziej wyrazistym wyświetlaczem OLED

SVAN 979

to najbardziej zaawansowane pomiarowo narzędzie produkcji SVANTEK i jednocześnie najbardziej uznany miernik w Polsce. 
Przy szumach własnych poniżej 12 dBA, analizie częstotliwościowej już od 3,15 Hz i rozdzielczości wyników 0,1 dB w połączeniu z potężnymi możliwościami analitycznymi otrzymujemy pełną i szczegółową informację o analizowanym dźwięku.

SVAN 979 doskonale sprawdza się zarówno jako poręczne narzędzie z możliwością zdalnego wysterowania z sąsiedniego pomieszczenia poprzez wbudowany modem Bluetooth i aplikację SvanMobile dla Android.

Miernik posiada wbudowany generator sygnału, który nagłośniony przez wszechkierunkowe źródło dźwięku pozwoli na wygodną analizę izolacyjności akustycznej i czasu pogłosu, który wyliczyć może już sam przyrząd.

Polscy specjaliści stosują go zarówno do pomiarów w środowisku, na stanowiskach pracy, w akustyce budowlanej jak i pracach badawczych.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF

4 kanały

4 kanały pomiaru dźwięku to pomiar w czterech punktach jednocześnie z dokładnością klasy 1

Wszechstronność

Z bogatą ofertą rozszerzeń, najbardziej uniwersalne narzędzie na rynku (każdy kanał może również mierzyć drgania)

Analiza

Opcje analizy oktawowej, tercjowej, FFT i czasu pogłosu

Jakość

Wygodny w użyciu i wytrzymały korpus z najbardziej wyrazistym wyświetlaczem OLED

SVAN 958A

to miernik o najszerszym spektrum zastosowań spośród produktów Svantek. Zależnie od doboru rozwiązań uzupełniających, świetnie sprawdzi się zarówno w pomiarach hałasu i drgań oddziałujących na człowieka w miejscu pracy, hałasu środowiskowego i drgań budynków, akustyce budowlanej oraz pracach badawczo-rozwojowych.

W zakresie pomiaru dźwięku SVAN 958A oferuje dokładność klasy 1 przy zakresie pomiaru 26 dBA RMS – 140 dBA Peak i 3,5 Hz – 20 kHz ze standardowym mikrofonem Microtech Gefell MK 255. Podstawowe wyniki miernika poziomu dźwięku uzupełnia analiza częstotliwościowa w pasmach oktawowych, tercjowych lub FFT oraz natężenie dźwięku.

SVAN 958A posiada też opcję nagrywania sygnału (dźwiękowego lub drgań) na zewnętrznych USB flash disk, dla odsłuchu lub ponownej analizy z użyciem oprogramowania PC.

Zastosowany w akustyce budowlanej, SVAN 958A może przyspieszyć zebranie próbek, jeżeli wykorzystywać wszystkie 4 kanały do pomiarów poziomu dźwięku w różnych punktach pomieszczenia. Miernik ma opcjonalną funkcjonalność obliczenia czasu pogłosu RT60.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF

Potrzebujesz Porady?

Pomożemy dobrać optymalny zestaw sprzętu na Twoje potrzeby.