Pomiar czynników środowiskowych

Rozwiązania do pomiarów i monitorowania czynników środowiskowych musi cechować nie tylko odpowiednia precyzja, ale też duża wytrzymałość na trudne warunki zewnętrzne, takie jak opady atmosferyczne, bardzo niskie i wysokie temperatury.

Ponadto, istotna jest możliwość zdalnej komunikacji, a zarazem znacznej autonomii działania, a więc obszerna pamięć wewnętrzna oraz zasilanie bateryjne pozwalające na długą pracę.

hałas drogowy
Pomiar czynników środowiskowych

Dźwięk

Poziom ciśnienia akustycznego mierzony i analizowany w środowisku najczęściej wiąże się z niepożądany hałas instalacyjny, hałas przemysłowy, hałas drogowy, hałas lotniczy lub hałas kolejowy.

Do pomiarów hałasu środowiskowego w Polsce potrzebne są mierniki poziomu dźwięku klasy 1. Ze względu na niskie poziomy dopuszczalne dźwięku, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach mieszkalnych w porze nocnej, istotnym parametrem jest odpowiednio niski dolny zakres pomiarowy, zaczynający się już od 22 dBA w przypadku SVAN 979.

Za wyjątkiem modelu SV 200 przeznaczonego do średnio i długoterminowych pomiarów monitoringowych, wszystkie mierniki w tej kategorii nadają się zarówno do wykorzystania jako urządzenia ręczne jak i w oferowanych osłonach do pomiarów w warunkach zewnętrznych, nawet w dłuższych okresach czasu. Zawdzięczają to mocnym akumulatorom stacji monitoringowych, komunikacji zdalnej przez Internet oraz pojemnej pamięci, pozwalającej na gromadzenie nagrań dźwięku równolegle z zapisem poziomu ciśnienia akustycznego, wyników analizy częstotliwościowej i poziomami statystycznymi.

Precyzja

Szeroki zakres pomiaru w najwyższej precyzji klasy 1 potwierdzonej zatwierdzeniem typu

Funkcjonalność

Nagrywanie ciągłe lub zdarzeniowe sygnału dźwiękowego i historii wyników na karcie pamięci 64 GB lub większej

Analiza

Analiza statystyczna, oktawowa, tercjowa już w podstawowej wersji

Wszechstronność

Szerokie możliwości użycia zarówno w trybie ręcznym jak i monitoringowym, w zestawieniu ze stacją pogodową, modemem 3G, GPS i nie tylko

SVAN 979

to najbardziej zaawansowane pomiarowo narzędzie produkcji SVANTEK i jednocześnie najbardziej uznany miernik dźwięku w Polsce. 
Przy szumach własnych poniżej 12 dBA, analizie częstotliwościowej już od 3,15 Hz i rozdzielczości wyników 0,1 dB w połączeniu z potężnymi możliwościami analitycznymi otrzymujemy pełną i szczegółową informację o analizowanym dźwięku. Poza standardowymi A, C i Z obecność filtru G daje dodatkowe możliwości analizy hałasu od farm wiatrowych.

SVAN 979 doskonale sprawdza się zarówno jako poręczne narzędzie jak i w zastosowaniach monitoringowych, w szczególności dzięki bogatym możliwościom komunikacyjnym, takim jak wbudowany Bluetooth, rozszerzalność o modemy 3G i GPS, stację meteo i inne.

Razem z oprogramowaniem SvanPC++ EM Moduł analityki środowiskowej możliwość łatwej analizy nawet wielotygodniowych zapisów wyników, eliminowania zakłóceń, wyróżniania zdarzeń i uzyskania wskaźników takich jak LDWN, LDN, SEL (LAE), L95, najgłośniejsza godzina nocy i wielu innych.


Polscy specjaliści stosują go zarówno do pomiarów w środowisku, na stanowiskach pracy, w akustyce budowlanej jak i pracach badawczo-rozwojowych.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF

Wytrzymałość

Zestaw do SVAN 979 tworzący wszechstronną stację monitorowania hałasu na każde warunki pogodowe

Samowystarczalność

Wielodniowa samowystarczalność na własnych bateriach + opcjonalny panel słoneczny lub dodatkowe baterie

Komunikacja

Komunikacja zdalna dzięki modemowi 3G i internetowemu systemowi SvanNET

Meteo

Możliwość rozszerzenia o stację pogodową i zintegrowany zapis danych akustycznych z temperaturą, ciśnieniem wilgotnością, wiatrem, czujnikiem deszczu

SV 279

to zestaw oparty o doskonały miernik SVAN 979 tworzący z niego wszechstronną stację monitorowania hałasu na każde warunki pogodowe. W wersji podstawowej składa się nań walizka z zasilaniem, kontrolerem i modemem 3G, zasilacz w obudowie na warunki zewnętrzne, osłona wszechpogodowa mikrofonu oraz licencja na oprogramowanie do zdalnej komunikacji.

Czas pracy na wbudowanej baterii bez panelu słonecznego, w dobrych warunkach pogodowych i bez aktywności modemu 3G sięga nawet 8 dób nieustannego pomiaru.

Dostępna jest również wersja zawierająca dodatkowo modemy LAN i WiFi.

Opcjonalna stacja pogodowa VAISALA WXT520 stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu, szczególnie ze względu na bogate możliwości oprogramowania SvanPC++ EM co do wyboru i przeliczania danych akustycznych w zależności od warunków meteorologicznych.

Internetowa platforma SvanNET pozwala na wygodną obserwację i kontrolę nad przebiegiem pomiaru z użyciem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF

Wytrzymałość

Zintegrowana stacja do nawet długoterminowego monitorowania hałasu w każdych warunkach pogodowych

Autotest

Automatyczne i regularne sprawdzanie całego toru pomiarowego (łącznie z membraną) dzięki wbudowanemu aktuatorowi elektrostatycznemu redukuje konieczność używania osobnego kalibratora

Komunikacja

Komunikacja zdalna dzięki modemowi 3G i/lub LAN+WiFi oraz internetowemu systemowi SvanNET

Meteo

Możliwość rozszerzenia o stację pogodową i zintegrowany zapis danych akustycznych z temperaturą, ciśnieniem wilgotnością, wiatrem, czujnikiem deszczu

SV 200

to zintegrowana stacja do nawet długoterminowego monitorowania hałasu w każdych warunkach pogodowych, nawet od -30 st. Celsjusza.

Możliwości pomiarowe satysfakcjonują wymagania polskich przepisów co do hałasu w środowisku, z dokładnością klasy 1, zakresem od 25 dB LAeq do 133 dB LApeak i od 3,15 Hz do 20 kHz. We wbudowanej pamięci 16 GB gromadzić można historię m. in. wyników LAeq, LCeq, LAFmax, LCpeak, analizy statystycznej , oktawowej i tercjowej, a także zapisy nagrań dźwiękowych.

Czas pracy na wbudowanej baterii bez panelu słonecznego, w dobrych warunkach pogodowych i bez aktywności modemu 3G sięga nawet 6 dób nieustannego pomiaru. 
Opcjonalna stacja pogodowa VAISALA WXT520 stanowi doskonałe uzupełnienie zestawu, szczególnie ze względu na bogate możliwości oprogramowania SvanPC++ EM co do wyboru i przeliczania danych akustycznych w zależności od warunków meteorologicznych.

Internetowa platforma SvanNET pozwala na wygodną obserwację i kontrolę nad przebiegiem pomiaru z użyciem dowolnego urządzenia z dostępem do sieci.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF
Pomiar czynników środowiskowych

Drgania

Przyspieszenie drgań, prędkość drgań lub przemieszczenie drgań to wielkości mierzone przy analizie drgań budynków, drgań gruntu lub drgań instalacji.

Wiele mierników jednokanałowych produkcji Svantek może zamiennie mierzyć poziom dźwięku lub jednoosiowe drgania. Najlepszym jednak narzędziem dla pomiarów drgań gruntu, budynku lub instalacyjnych jest czterokanałowy SVAN 958A, który umożliwia m. in. jednoczesne pomiary trójosiowe drgań (w tym dla analizy wpływu drgań zarówno na strukturę budynku jak i komfort człowieka) oraz dźwięku z dokładnością klasy 1.

4 kanały

4 kanały pomiaru drgań lub dźwięku dają ogromną uniwersalność i szerokie pole zastosowań

Jakość

Wygodny w użyciu i wytrzymały korpus z najbardziej wyrazistym wyświetlaczem OLED

Analiza

Opcje analizy oktawowej, tercjowej, FFT i czasu pogłosu

Wszechstronność

Z bogatą ofertą rozszerzeń, najbardziej uniwersalne narzędzie na rynku

SV 958A

to miernik o najszerszym spektrum zastosowań spośród produktów Svantek. Zależnie od doboru rozwiązań uzupełniających, świetnie sprawdzi się zarówno w pomiarach hałasu i drgań oddziałujących na człowieka w miejscu pracy, hałasu środowiskowego i drgań budynków, akustyce budowlanej oraz pracach badawczo-rozwojowych.

Dla pomiaru wibracji dostępna jest szeroka gama filtrów zgodnych ze standardami obowiązującymi dla drgań gruntu, budynków, oddziałujących na człowieka (miejscowo i na całe ciało) i innych. Dostępna jest opcja analizy FFT sygnału.


W zakresie pomiaru dźwięku SVAN 958A oferuje dokładność klasy 1 przy zakresie pomiaru 26 dBA RMS – 140 dBA Peak i 3,5 Hz – 20 kHz ze standardowym mikrofonem Microtech Gefell MK 255. Podstawowe wyniki miernika poziomu dźwięku uzupełnia analiza częstotliwościowa w pasmach oktawowych, tercjowych lub FFT oraz natężenie dźwięku.

SVAN 958A posiada też opcję nagrywania sygnału (dźwiękowego lub drgań) na zewnętrznych USB flash disk, dla odsłuchu lub ponownej analizy z użyciem oprogramowania PC.

Zastosowany w akustyce budowlanej, SVAN 958A może przyspieszyć zebranie próbek, jeżeli wykorzystywać wszystkie 4 kanały do pomiarów poziomu dźwięku w różnych punktach pomieszczenia. Miernik ma opcjonalną funkcjonalność obliczenia czasu pogłosu RT60.

Jego uniwersalność potwierdza możliwość pomiarów z użyciem stacji monitoringu i komunikacją zdalna poprzez modem 3G.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF

Potrzebujesz Porady?

Pomożemy dobrać optymalny zestaw sprzętu na Twoje potrzeby.