Pomiary w działalności badawczo-rozwojowej

Od rozwiązań dla pomiarów w obszarze badawczo-rozwojowym oczekuje się najwyższej precyzji oraz szerokich możliwości analitycznych w połączeniu z łatwością obsługi. 

Istotne są możliwości integracji systemów pomiarowych co do wejścia/wyjścia, tak aby połączyć je z pozostałą infrastrukturą technologiczną. Oferowane produkty doskonale łączą te wymagania.

Pomiary w działalności badawczo-rozwojowej

Dźwięk

Oferowane analizatory odznaczają się szerokim zakresem funkcjonalności w zakresie precyzyjnego określenia parametrów akustycznych oraz szerokimi możliwościami integracji. Dostępne są liczne filtry sygnału, a nawet możliwość dobrania własnych. Mierniki realizują analizę oktawową, tercjową, a nawet 1/6 i 1/12 i widma FFT nawet z bardzo krótkim krokiem. Potrafią rejestrować odpowiednio skalibrowany sygnał do obróbki oprogramowaniem w post-processingu.

Precyzja

Szeroki zakres pomiaru w najwyższej precyzji klasy 1 potwierdzonej zatwierdzeniem typu

Analiza

Analiza statystyczna, oktawowa, tercjowa, FFT i czasu pogłosu już w podstawowej wersji, rozszerzalna o analizę w 1/6 i 1/12 oktawy oraz definiowanie własnych filtrów

Funkcjonalność

Nagrywanie sygnału dźwiękowego 48 kHz i historii wyników z krokiem już od 2 ms na karcie pamięci 64 GB lub większej

Integracja

Doskonałe możliwości integracji m. in. dzięki cyfrowej transmisji real-time przez port USB, wyjście analogowe, portowi I/O do sterowania

SVAN 979

to najbardziej zaawansowane pomiarowo narzędzie produkcji SVANTEK i jednocześnie najbardziej uznany miernik dźwięku w Polsce. 
Przy szumach własnych poniżej 12 dBA, analizie częstotliwościowej już od 3,15 Hz i rozdzielczości wyników 0,1 dB w połączeniu z potężnymi możliwościami analitycznymi otrzymujemy pełną i szczegółową informację o analizowanym dźwięku.

SVAN 979 doskonale sprawdza się zarówno jako poręczne narzędzie jak i w zastosowaniach monitoringowych, w szczególności dzięki bogatym możliwościom komunikacyjnym, takim jak wbudowany Bluetooth, rozszerzalność o modemy 3G i GPS, stację meteo i inne.

Jego uniwersalność potwierdza możliwość pomiarów ultradźwiękowych przy zastosowaniu odpowiedniego mikrofonu, a także zastosowania do pomiarów drgań po zamianie mikrofonu na akcelerometr.

Polscy specjaliści stosują go zarówno do pomiarów w środowisku, na stanowiskach pracy, w akustyce budowlanej jak i pracach badawczych.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF
Pomiary w działalności badawczo-rozwojowej

Drgania

Pomiary drgań mogą pomóc zarówno w fazie opracowywania nowych produktów jak i utrzymania instalacji, analizy stanu maszyn. Możliwe są cyfrowe zapisy i transmisja w trybie rzeczywistym cyfrowego sygnału. Mierniki i/lub oprogramowanie wykonują analizę widma FFT, pozwalają na przeprowadzenie badań NVH.

Możliwości

4 kanały pomiaru drgań lub dźwięku dają ogromną uniwersalność i szerokie pole zastosowań

Analiza

Opcje analizy oktawowej, tercjowej, FFT, czasu pogłosu, natężenia dźwięku, cross-spectra

Wszechstronność

Z bogatą ofertą rozszerzeń, najbardziej uniwersalne narzędzie na rynku

Jakość

Wygodny w użyciu i wytrzymały korpus z najbardziej wyrazistym wyświetlaczem OLED

SVAN 958A

to miernik o najszerszym spektrum zastosowań spośród produktów Svantek. Zależnie od doboru rozwiązań uzupełniających, świetnie sprawdzi się zarówno w pomiarach hałasu i drgań oddziałujących na człowieka w miejscu pracy, hałasu środowiskowego i drgań budynków, akustyce budowlanej oraz pracach badawczo-rozwojowych.

Dla pomiaru wibracji dostępna jest szeroka gama filtrów zgodnych ze standardami obowiązującymi dla drgań gruntu, budynków, oddziałujących na człowieka (miejscowo i na całe ciało) i innych. Dostępna jest opcja analizy FFT sygnału.

W zakresie pomiaru dźwięku SVAN 958A oferuje dokładność klasy 1 przy zakresie pomiaru 26 dBA RMS – 140 dBA Peak i 3,5 Hz – 20 kHz ze standardowym mikrofonem Microtech Gefell MK 255. Podstawowe wyniki miernika poziomu dźwięku uzupełnia analiza częstotliwościowa w pasmach oktawowych, tercjowych lub FFT oraz natężenie dźwięku.

SVAN 958A posiada też opcję nagrywania sygnału (dźwiękowego lub drgań) na zewnętrznych USB flash disk, dla odsłuchu lub ponownej analizy z użyciem oprogramowania PC.

Zastosowany w akustyce budowlanej, SVAN 958A może przyspieszyć zebranie próbek, jeżeli wykorzystywać wszystkie 4 kanały do pomiarów poziomu dźwięku w różnych punktach pomieszczenia. Miernik ma opcjonalną funkcjonalność obliczenia czasu pogłosu RT60.

Jego uniwersalność potwierdza możliwość pomiarów z użyciem stacji monitoringu i komunikacją zdalna poprzez modem 3G.

Szczegółowa specyfikacja dostępna w ulotce

POBIERZ PDF
  • Analiza oktawowa, analiza tercjowa, analiza FFT
  • Czas pogłosu RT60
  • Pomiar obrotów RPM z użyciem tachometru laserowego
  • Nagrywanie sygnału
  • Natężenie dźwięku, cross-spectra
  • Mikrofon MK 255 i przedwzmacniacz SV 12L
  • Akcelerometr trójosiowy do pomiarów w środowisku SV 84
  • Akcelerometr trójosiowy drgań ogólnych oddziałujących na człowieka SV 38

Potrzebujesz Porady?

Pomożemy dobrać optymalny zestaw sprzętu na Twoje potrzeby.